Venice.jpg

Ju jepni paratë, ju merrni çka dëshironi.

Airbnb me siguri ka një zgjedhje të pakrahasueshme të vendeve dhe pronave, nga një bunker bërthamor në një pemë pyjore, konvertuar në avion dhe rimodeluar autobus dykatësh.

Ja ku kemi dhjetë prej tyre…

1.Bëhuni MBRETI i kështjellës Cumbrian

Kjo është kështjella e preferuar e Britanisë, me 10 dhoma gjumi e shekullit të 19.

Një qëndrim 3 ditor në kështjellë gjatë muajit maj kushton £649.

2. Hypni në bord, pa lënë tokën

Jet Star, në Redberth, Pembrokeshire, ofron strehim në një avion privat me bazë ndërtuar në vitet 1970.

Përmban shumicën e veçorive origjinale, duke përfshirë një ‘zonë të ngushtë të ngushtë’.

Dy netë në muajin maj për dy persona kushton £304.

3. Pushimet e një shoferi autobusi

Një autobus dykatësh në Sturminster Marshall, Dorset, ofron strehim me tre dhoma gjumi deri në gjashtë persona – me një kuzhinë të pajisur plotësisht.

Dy netë qëndrimi në muajin maj për dy të rritur dhe dy fëmijë kushton £ 247.

4. Bunker në Lituani

Një strehë bombash sovjetike e konvertuar në Vilnius.

Tre netë në qershor për katër të rritur ndajnë shpenzimet £ 371. ‘Amazing,’ thonë recenzentët.

5. Largohuni nga të gjithë

Tre apartamente të veshura me dru në Islandë duken të shkëlqyera, por mysafirët ankohen për izolimin e zërit.

Një pushim dyvjeçar në një apartament me dy dhoma gjumi në tetor kushton 385 paund.

LEXO EDHE:  Brenda avionit luksoz të Vladimir Putin (Foto)

6. Një ishull vetëm për ju

Vilë me dhomë për katër në një ishull privat në arkipelagun Hvaler të Norvegjisë.

Katër netë për katër persona në qershor kushton £ 1,021.

7. Shijoni Berth në Venecia

Akomodimi në një pallat venezian të shekullit të 16-të pranë Sheshit të Shën Markut me pamje nga kanali.

Një dhomë gjumi – strehim deri në katër persona. Dy netë për katër persona në Maj kushton 816 dollarë.

8. Një aventurë e llahtarshme në Francë

Një shtëpi në pemë në fshatin Midi-Pyrenees e vendosur në një pemë lisi në një park kombëtar.

Tre netë për dy të rritur dhe dy fëmijë kushton £ 743.

9. Një qëndrim në një shtëpi-varkë në Amsterdam

Qëndro në afërsi të qendrës së qytetit të Amsterdamit në një shtëpizë të mbuluar me dru të viteve 1920 me një dhomë gjumi që strehon dy persona. Dy netë në muajin maj për dy veta kushton £ 222.

10. Ëndrra amerikane

Një dhomë gjumi “Hideaway” Malibu me pamje nga oqeani – 15 minuta nga Santa Monica dhe Venecia Beach dhe rritje pranë malore.

Pesë netë për dy persona në qershor kushton 1.560 £.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook