Ju prezanojmë me këlyshin e qenit më të madh në Britani, njihuni me të.

Fluffy është vetëm 10 muajsh, por peshon 44 kg dhe është 1.6 metra i gjatë. Ka shumë mundësi që kur të rritet të bëhet sa një tigër i vogël, me një peshë 60-80 kg.

Personat që po kujdesen aktualisht për këtë këlysh gjigant u kanë bërë thirrje njerëzve me shumë hapësirë në zemër dhe në shtëpi që ta adoptojnë këtë qen.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook