Disa shenja të zodiakut përqendrohen në jetën negative dhe bëhen vetë një person negativ.

Ndodh që ne të gjithë në një periudhë të caktuar të bëhemi pesimist. Sipas intv.al këto janë shenjat të cilat priren të mendojnë më shpesh negativisht:

1. Gaforrja
Kur gjërat shkojnë keq ose zgjohen jo në humor, ata janë shumë negativë. Gaforret mund të luajnë rolin e viktimës dhe të fajësojnë botën për problemet e tyre. Kur ata janë të hidhëruar, bëhen shumë negativë.

2. Virgjëresha
Virgjëreshat mund të jenë negative kur diçka nuk shkon sipas planit të tyre. Gjithmonë duan të kenë në kontroll gjërat. Virgjëreshat, në momentin e parë që diçka i shkon keq, bëhen shumë negativë.

3. Akrepi
Akrepët, sipas intv.al janë negativë kur jeta nuk shkon në rrugën e tyre. Sipas intv.al, e kanë të lehtë të mendojnë se gjërat nuk mund të ndryshojnë për mirë dhe pesimizmin e kanë pranë.

4. Bricjapi
Bricjapët janë të përgjegjshëm dhe të mbingarkuar. Ata janë pothuajse të frikësuar se mund të marrin një sfidë. Kjo i bën ata të kenë një qëndrim pesimist. Mund të jetë e vështirë për ta që të dalin nga kjo gjendje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook