Pas daljes që Julian Deda pati kundër Lulzim Bashës ndodhi një çudi e papritur ku aktorit të madh të humorit i është bllokuar Facebooku i tij personal dhe akoma nuk dihet nga kush.

Bledian Koka nji nga gazetarët më të njohur i ka dalë krah aktorit duke denoncuar në emrin e tij këtë rast. Ai shkruan se dihet shumë mirë se nga kanë ardhur raportimet dhe se këto persona kanë 4 vjet që shajnë Rilindjen dhe nuk i ka gjetur gjë ama tani që dolën kundër Bashës sharësit e tij do të vijojnë sulmet ndaj kujtdo pa ditur kujt partie apo koalicioni i përket.

Bledian Koka shkruan:

Miq ky eshte telefoni personal i Julian Dedes. Ka 3 dite qe llogaria e tij personale ne Facebook eshte e bllokuar dhe eksperte thone qe kjo ka ndodhur si pasoje raportiveve te panumerta qe i jane bere kesaj faqje gjate diteve te fundit.

Nuk eshte e veshtire per tu kuptuar se nga ka ardhur sulmi dhe kush e ka urdheruar. Nen urdherat e drejtuesit te “tokes se shenjuar”, fjala e Julit duhej ngrire qofte edhe per disa dite, per disa ore apo disa minuta. Juli dhe une kemi replikuar ne 4 vitet e fundit cdo dite, cdo ore, cdo minute me llogarite e panumerta te Rilindjes, por ne keto 4 vjet kurre nuk kemi patur nje sulm te tille. Kur mendonim se i kishim pare te gjitha, realisht skishim pare asgje. Kur mendonim se meritonim te pakten nje fije respekt, thjeshte po marrim mbrapsh shume balte, balte dhe sefundmi edhe raportime per te mbyllur gojen. Baltaxhinjte me balte nuk ia mbyllin dot gojen Juli, mua jo e jo… Ne e kemi qellim vetvete te verteten, ata kane balten…si dje, si sot, si neser!

p.s…per gjithçka tjeter ka servile pa fund…