Një bandë që trafikonte drogë u shkatërrua në Argjentinë këtë javë, pasi policia gjeti kokainë dhe marihuanë të fshehur brenda trofeve false të Kupës Botërore.

Sipas “The Sun”, policët zbuluan 1,5 kg drogë të fshehur brenda topit të trofesë false dhe kapën dy armë dhe dy makina gjatë bustit të saj.

Gjashtë të dyshuar u arrestuan gjatë bastisjeve të kryera në Isidro Casanova në La Matanza Partido, në Buenos Aires.

“Banda kishte shfrytëzuar ‘bumin’ e shitjeve të Kupës Botërore 2018”, thonë zyrtarët.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook