Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

Lajmin e bën të ditur agjensia italiane e lajmeve “Ansa” duke cituar burime brenda BE-së.

Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë.