Te Fundit

OP-ED

“I ke bere paratë e tua, hem si holandez...

Pak orë, pasi u mësua se protesta e radhës e opozitës do të mbahet më 11 maj në orën 18:30, ka ardhur reagimi i...

Arsyet pse gratë speciale shpesh bëjnë takimet më të...

Ka shumë gra speciale me fat në dashuri dhe gratë që përjetojnë një zhgënjim pas tjetrit. Megjithatë, ato nuk kanë asgjë të keqe: ato...

I grabiti gruas varësen nga qafa dhe iku me...

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi i ka marrë me forcë varsen nga qafa një gruaje. Sipas policisë, 31-vjeçari...

Zgjedhjet e 30 qershorit, regjistrohen edhe 9 parti opozitare

Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 30 qershorit....

Dokument/Ushtria Serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së në Koshare

Mjeku Haxhi Kamberi nga Gjakova ka publikuar një raport me të cilin dokumentohet se ushtria serbe kishte përdorur armë kimike në Betejën e Koshares. Siç...

Grabitja në Rinas, ja bashkëpunëtorët e Murataj

Mjeshtër i grabitjeve të bankave, kështu është cilësuar Klement Çala, 31-vjeçari që dyshohet të ketë bashkëpunuar me Admir Murataj edhe në grabitjen e 9...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme