Ballina OP-ED Afganistan – Shpërthim pranë ambasadave të huaja, mbi 80 viktima dhe qindra...

Afganistan – Shpërthim pranë ambasadave të huaja, mbi 80 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 80 persona kanë humbur jetën dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në Kabul të Afganistanit. Shpërthimi ka ndodhur pranë ambasadave të huaja dhe shumë pranë pallatit presidencial.

Sipas autoriteteve shpërthimi ka ndodhur nga një autobombë në sheshin qendror.

Imazhet në mediat sociale tregojnë një re të madhe të tymit të zi mbi qytet dhe një sërë automjetesh të shkatërruara.

Dëshmitarët në vendin e ngjarjes përshkruajnë  një skenë kaotike me njerëz që transferohen në spital.

Zona qendrore e shpërthimit ka qenë e rrethuar nga policia. Ende nuk dihet se nga kush është shkaktuar sulmi.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakPara 3 vitesh lyente me bojë, sot një nga futbollistët më të talentuar në botë
Artikulli tjetërBasha bën “tagg” Ramën në Facebook, e fton sërish në debat