Ballina OP-ED Parashikimi Ditor, Të Gjitha Shenjat Këtu, Data 30 Nëntor 2018

Parashikimi Ditor, Të Gjitha Shenjat Këtu, Data 30 Nëntor 2018

Dashi
Ka shumë mundësi që të përfshiheni në një bashkëpunim të frytshëm, siç e keni dëshiruar prej kohësh. Me gjasë mund të bëni një blerje të bujshme, lidhur me një makinë apo shtëpi.

Demi
Yjet ju këshillojnë që gjatë kësaj të premteje të jeni më të kujdesshëm. Duhet të mendoheni dy herë para se të përfshiheni në plane të reja veprimi.

Binjakët
Më në fund do mund të merrni frymë lirisht. Edhe në vendin e punës parashikohet që të merrni kënaqësitë e duhura, gjë që vlen edhe për fushën e ndjenjave. Kjo e premte premton të jetë mjaft e favorshme dhe pa stres.

Gaforrja
Tregoni më shumë kujdes për veten tuaj, ndryshoni pamje dhe rinovoni garderobën tuaj. Bëni mirë që të bëni edhe një vizitë te mjeku në mënyrë që të parandaloni një problem shëndetësor.

Luani
Jeni shumë të zotët në atë që bëni dhe për këtë arsye mos iu kushtoni rëndësi fjalëve. Rrini të fokusuar në objektivin tuaj dhe do ja dilni më së miri mbarë.

Virgjëresha
Kjo ditë do të sjellë shumë gëzime për ju, duke nisur nga puna, ku do të korrni sukses për mundin e dhënë. Sa i takon jetës në çift, parashikohet një e premte fantastike.

Peshorja
Mos u mundoni të bëni gjëra të pamenduara, pasi miqtë tuaj e kanë kuptuar se ka diçka që nuk shkon. Duhet të jeni më të matur dhe të veproni me kujdes në çdo taktikë tuajën.

Akrepi
Mundohuni që të përkushtoheni më shumë në aktivitete që do ju sjellin të mira lidhur me fitimet. Parashikohet që dikush të ketë besim të madh dhe të investojë bujshëm tek ju.

LEXO EDHE:  Sa do të rriten pagat e buxhetit të parashikuar nga Rama,ja se si shprehet ai për vitin e ardhshëm të 2019.

Shigjetari
Një diskutim i dalë nga kontrolli, një veprim impulsiv apo një vendim i nxituar, mund të prishin totalisht planet tuaja, shkruan noa.al. Kështu që këshillohet që gjatë kësaj të premteje të tregoni kujdes me çdo rrezik me të cilin do të përballeni.

Bricjapi
Gjithë ata që kanë kontakte me fëmijët, do të kenë konflikte gjeneratash. Këto situata kërkojnë që të tregoni kujdes dhe maturi, në mënyrë që të mos pendoheni për veprimet apo fjalët tuaja.

Ujori
Gjatë kësaj të premteje parashikohet që të tregoni më shumë kujdes lidhur me shpenzimet ekstra. Të ardhurat tuaja nuk janë fare të favorshme, ndaj mendohuni mirë para se të fusni dorën në xhep.

Peshqit
Më në fund kjo e premte do të sjellë një fitim ekstra, i cili do ju ngrohë. Një gëzim në familje, do bëjë që të përjetoni emocione të forta.