Ballina OP-ED Vlerësimi i Kadaresë me çmimin ndërkombëtar, Meta: Një ogur i mbarë për...

Vlerësimi i Kadaresë me çmimin ndërkombëtar, Meta: Një ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshendetur vlerësimin e shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar “Nonino 2018”.

Duke e cilësuar si një ogur të mirë Shqipërinë, Meta thekson se ky lajm është një kontribut i çmuar për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Evropian.

Postimi i plotë i Metës
Një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët vlerësimi i shkrimtarit tonë të njohur Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar ‘Nonino 2018’, një çmim për figura të mëdha të kulturës me peshë botërore.
Një ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane dhe kontribut i çmuar për arritjen e qëllimit të saj madhor: Integrimin në Bashkimin Evropian”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakValixhja auto-ndjekje, ka aftësi të identifikojë pronarin e saj
Artikulli tjetër‘Betim Spërdhima’ romantik, zbulon të dashurën dhe dedikimin për të