Opozita gjatë seancës së sotme ka shkuar në Kuvend me disa pankarta.

Ato kërkojnë arrestimin e Saimir Tahirit, duke ngritur disa pankarta ku shkruhej “qeveri e krimit”, “qeveri mafioze” “jo krimit” etj.

Deputetët e opozitës kanë vënë mbi tryezë pankartat drejtuar nga Edi Rama, në formë proteste për bllokimin e arrestimit të Saimir Tahirit.

Mesazhi është i qartë dhe është përsëritur nga opozita përgjatë ditëve të diskutimit mbi kërkesën e prokurorisë.

I akuzuari kryesor tani nuk është Saimir Tahiri, por vetë Edi Rama!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook