Nënkryetar i Kuvendit dhe Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ndaj fjalimit të mbajtur nga kryeministri, Edi Rama për 105 vjetorin e themelimit të Policisë së Shtetit.

Me anë të një postimi në Facebook Paloka shkruan: “Rama deklaron hapur në Lezhë se sipas tij “armiku më i madh i policise nuk është krimi…” por opozita.

Nuk mund të jetë ndryshe për atë që policinë e bëri pjesë te krimit, që jo vetëm policinë por dhe Parlamentin e qeverinë i ka vënë nën thundrën e krimit.

Ramës as policia dhe as drejtësia nuk i duhen për të luftuar krimin , po për të luftuar opozitën , qytetarët e për të mbrojtur e forcuar krimin, përfaqësuesi më i shpifur i të cilit është ai vetë”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook