Një incident i papreçedentë ka ndodhur në bordin e një avioni në Kinë, në momentin kur pasagjerët ishin duke zënë vendet e tyre.

Një video e incidentit tregon një objekt që digjet tek hapësira ku lihen valixhet e dorës. 

Videoja e incidentit e postuar në mediat sociale tregon një stjuardesë dhe një pasagjer që shuajnë zjarrin me shishe me ujë dhe lëng.

Zbulohet se objekti që ka shkaktuar zjarrin ka qenë karikuese telefoni portative.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook