Kjo është një ëndërr e vërtetë për fansat e Nutella sepse Ferrero, kompania italiane përgjegjëse për shpërndarjen e lajthive të çokollatës, sapo njoftoi se do të hapë një kafene Nutella në New York City.

Njoftimi vjen pasi kompania hapi kafenenë e saj të parë Nutella në Çikago majin e kaluar dhe për shkak se ajo ka qenë aq e suksesshme gjatë vitit të kaluar, kompania ka vendosur të zgjerohet në qytetin e njohur për “paletat e tij të kuzhinës”, sipas një njoftimi për shtyp.

Nuk ka një datë të caktuar kur do të hapet kafeneja, por për fat të mirë, ka një vendndodhje – Rruga e 13-të dhe Universiteti, pranë Union Square.

Një menu për vendndodhjen e re ende nuk është lëshuar, por Nutella tha se vendndodhja e Nju Jorkut do të shfaqë një ‘menu Nutella dhe specialitete pijesh ekspres së bashku me një shumëllojshmëri të pjatave unike të përshtatura veçanërisht për ta’.

Por nëse kafeneja Nutella dëshmon të jetë një sukses midis njujorkezëve, atëherë kush e di se ku mund të zgjerohet kompania tjetër.

“Nuk ka asgjë të vërtetë si shija e Nutellas dhe me reagimin dërrmues pozitiv ndaj Cafe Nutella në Çikago, ne dimë se fansat tanë ndjehen në të njëjtën mënyrë,” tha Rick Fossali, zëvendëspresident i operacioneve të Nutella, në një njoftim për shtyp.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1596″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook