Nuk është periudhë e mirë për të ndërmarrë vendime në jetën profesionale megjithëse në këto ditë do kemi lidhjen pozitive midis…

 

Nga Meri Shehu

“Muaji Dhjetor fillon me kundershtimin midis Marsit ne Peshore dhe Uranit ne Dashi cili eshte shume shperthyes ne dt 2 dhe ndiqet nga hena e plote ne dt 3 ne Binjak ne nje lidhje disharmonike me Neptunin ne Peshk

Kjo lidhje tregon mashtrim ,prapaskene dhe situatat te mjegullta
Nuk eshte periudhe e mire per te ndermarre vendime ne jeten profesionale megjithese ne keto dite do kemi lidhjen pozitive midis Neptunit ne Peshk dhe Jupiterit ne Akrep por qe nuk eshte e mundur te mposhte energjine negative qe do nxjerre ne drite hena e plote ne Binjak
Merkuri ne Shigjetar kthehet i kundert ne dt 4 deri ne dt 23 Dhjetor Fakti qe eshte i kundert ne Shigjetar do sjell probleme ne ceshtje udhetimesh arsimi dhe feje 
KUJES…Cfarre Shkruani CFARRE THONI CFARRE NENSHKRUANI 
Ne dt 9 Dhjetor Marsi futet ne Akrep dhe do qendroj deri ne dt 26 Janar 
Marsi ne Akrep forcon pasionin deshira dhe ndjenja te komplikuara qe nuk shprehen lehte
Ne te njejten dite Lilith futetn ne Bricjap dhe po ne dt 20 Saturni futetn ne Bricjap 
LILITH DHE Saturni jane afer njeri tjetrit ketu e shume kohe dhe deri ne Shkurt do ngacmojne persona dhe situata 
LILITH ..pjesa e erret e fuqise femerore perfaqeson pjeset e errta te personalitet apo nje situate dhe ka te beje me pjese te fshehura thelle te shpirtit ose traumave qe nuk jane aspk te lehta per tu kapercyer kur perballemi me ato
Lilith ne varesi te pozicionit qe ka ne harten tone astrologjike nexjerr nga brenda nesh nje karrakter shume te ndryshem nga ai qe kemi treguar 
Saturni ne dt 20 futet ne Bricjap.Ajo qe do sjelle kete here ne Bricjap eshte prakticiteti dhe puna e fuqishme 
Tani ka ardhur kohe e ..DUHET ; E PERGJEGJESISE ;E KENDVESHTRIMIT REALIST ;NGRITJES SOCIALE 
Hena e re ne dt 18 do jete ne shenjen e Shigjetarit 
Megjithese Merkuri do jete i kundert do jete optimiste parandjenja dhe romantizem

LEXO EDHE:  Dy shenja horoskopi janë më inteligjentet. Cilat?

Lidhja e bukur midsi Uranit dhe Saturnit do sjellin ide te reja derisa te na materializohen planet
Do kete perparim ne teknologji mjekesi 
Ne dt 28 Marsi ne Akrep me Neptunin ne Peshk do ta emblesojne atmosferen do sjellin romantizem dhe art
Ne kthimin e vitit te ri Marsi do takoj Jupiterin ne Akrep 
Kjo Mjafon per te patur nje fund dhe fillim te ri te 2018 plot Pasion”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook