Dashi:

Puna prapa skenave është mënyra më e shpejtë për të ngjitur shkallët e karrierës. Përqëndrohuni që.të jeni sa më të dobishëm për punëdhënësin tuaj pa kërkuar shumë vëmendje. Qëndrimi juaj i përulur dhe punëtor, do të shpërblehet me ngritje dhe promovim. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bërë plane të gjata. Marrja e një diplome të përparuar, botimi i një romani apo lëvizja jashtë shtetit janë midis mundësive. Ju jeni aventurierë të lindur që nuk i pëlqeni rutinat e mërzitshme. Rrokni këtë mundësi për të hyrë në të panjohurën.

Demi:                                                   

Aftësitë tuaja të avancuara ju lejojnë të punoni me njerëz të talentuar njësoj si ju. Është gjë e mirë që të bashkëpunosh me artistë të talentuar. Nëse i luani kartat e duhura, do të merrni disa teknika artizanale që ju lejojnë të bëni një biznes fitimprurës. Mendoni për shitjen e punës tuaj. Paratë nga një biznes ose partner romantik ju lejojnë të kënaqeni me më shumë lukse. Rrokni këtë mundësi për të shpenzuar në rroba, vepra arti, orendi dhe bizhuteri. Kur e trajtoni veten si mbretër, të tjerët do të ndjekin shembullin dhe do ju trajtojnë njësoj. Kurrë mos kërkoni falje pse kërkoni më të mirën.

Binjakët:

Një punë me profil të lartë vlen të ndiqet. Ju do të gëzoni duke marrë drejtimin e departamentit kreativ të një kompanie të suksesshme. Nga ana tjetër, ju mund të zini një pozicion të mirë, në një organizatë prestigjioze jofitimprurëse. Sido që të jetë, kjo punë do të jetë thellësisht e kënaqshme në çdo nivel. Puna me një partner do të rrisë financat tuaja dhe do të thellojë gëzimin tuaj të jetës. Ju veproni veçanërisht mirë me dikë që është i hapur dhe aventuresk.

Gaforrja:

Marrja e një rreziku të madh do të shpërblejë në mënyrë të majme. Megjithëse ju pëlqeni rutinat rehatuese, ato janë bërë kufizuese tashmë. Rrokni këtë mundësi për të udhëtuar në një vend që nuk keni vizituar më parë. Ju do të ngazëlleheni nga pamjet, tingujt, aromat, ndjesitë dhe shijet që hasni. Nëse keni kërkuar punë, do të keni një shans për të punuar me një kompani të huaj. Theksoni përvojën tuaj të mëparshme gjatë intervistave. Punëdhënësi juaj i ardhshëm po kërkon dikë që mund të punojë në mënyrë të pavarur. Do të jetë kënaqësi të punoni për një shef që ju beson.

Luani:

Vullneti juaj i fuqishëm ju lejon të kapërceni një pengesë shëndetësore. Në vend që të përqendroheni në vështirësi fizike, përqendrohuni te ndjesitë e këndshme fizike. Këto mund të përfshijnë butësinë e dyshekut, ngrohtësinë e banjës ose lehtësimin e një masazhi. Kënaqësitë e ndjeshme janë terapeutike. Ngrohja dhe bujaria juaj ju bëjnë magnetikë për dashurinë. Nëse jeni vetëm, do të takoni një person që ka udhëtuar mirë e që ju fton në udhëtimin e ardhshëm. Pranoni këtë ofertë me gëzim. A jeni në një marrëdhënie? Dashuria juaj do të frymëzohet për t’ju bërë një dhuratë bujare.

Virgjëresha:

Një ndjenjë e fortë e drejtësisë ju bën që të luftoni për atë që ka më pak shanse. Përfshirja në një lëvizje shoqërore do të jetë ngazëlluese. Ndiheni mirë që të ndriçoni një dritë për botën, në vend që të ndiheni si viktimë. Qëndrimi juaj i guximshëm do të tërheqë shumë interes romantik. Koha e  lirë në shtëpi do të jetë e dobishme. Nëse jeni të frymëzuar për të ridekoruar një dhomë të zbrazët ose për të rinovuar kuzhinën, bëjeni. Ju mund ta bëni një pjesë të madhe të punës, vetë. Kur të keni nevojë për një profesionist, merreni një të tillë me pagesë. Tarifat e tyre do të jenë të duhurat.

Peshorja:

Askush nuk mund t’ju akuzojë se jeni dembelë. Kur vendosni një qëllim, ju derdhni gjithë energjinë tuaj në arritjen e tij. Nëse kjo do të thotë të neglizhoni fusha të tjera të jetës, ashtu qoftë. Ju nuk do të braktisni ëndrrat tuaja për të qenë popullorë. Ju do të rrokni një shans për të studiuar me një mësues të talentuar. Ndjekja e këtij kursi do t’ju shtyjë të zgjeroni horizontet tuaja. Ju mund të vendosni të merrni një diplomë të avancuar, të udhëtoni jashtë, ose të dyja. Nëse ambienti juaj aktual nuk është stimulues, eksploroni “kullota më të gjelbërta”.

Akrepi:

Jeni gati për të nisur një projekt krijues të guximshëm. Ushtrimi i imagjinatës tuaj do të jetë shumë zbavitës. Do të ketë një aspekt humori për punën tuaj që është e vështirë t’i rezistosh. Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, do ta gjeni me një artist artist. A jeni në një marrëdhënie? Ju dhe partneri juaj do të krijojnë siguri financiare afatgjatë. Një seri investimesh do t’ju lejojë të udhëtoni në botë. Vizitoni një vend që ju magjeps të dy. Do të ndiheni sikur jeni në muajin e dytë të mjaltit.

Shigjetari:

Puna nga shtëpia do të jetë e dobishme. Do të jetë një lehtësim për të shpëtuar nga një kohë e gjatë udhëtimi dhe nga zyra. Për më tepër, kjo marrëveshje do t’ju lejojë të kaloni më shumë kohë cilësore me të dashurit tuaj. Nëse ju keni qenë të etur për të nisur biznesin tuaj, bëjeni atë. Fillojeni të vogël, duke ofruar një sasi të kufizuar mallrash dhe shërbimesh. Specializohuni në diçka që e bëni mirë, sepse kjo do të kontribuojë në suksesin afatgjatë. Sa më shumë përvojë të grumbulloni, aq më i lehtë do të jetë zgjerimi i ofertave tuaja.

Bricjapi:

Ju jeni të paduruar me ata që nuk e kuptojnë vizionin tuaj. Rrethohuni nga njerëz optimistë që duan të lënë shenjën e tyre në botë. Së bashku, ju do të krijoni diçka me vlerë të qëndrueshme sociale që pothuajse të gjithë mund ta ndajnë. Vendosni aftësinë tuaj të udhëheqjes për të punuar. Kur puna kërcënon të ju mbysë, bëni një tërheqje. Duke heshtur dyshimet dhe duke e kthyer vëmendjen tuaj nga brenda vetes, do të merrni përgjigjet që kërkoni. Intuita juaj është drejt e në shënjestër; gjithmonë dëgjojeni atë.

Ujori:

Ngadalë dhe me qëndrueshmëri fiton garën, veçanërisht kur flitet për financat. Nëse doni të ndërtoni një pasuri, automatikisht vendosni një pjesë të të ardhurave tuaja në një llogari kursimi. Shpejt do të keni një vezë fole që do t’ju lejojë të tërhiqeni herët. Pjesëmarrja në një festë është e këshilluar fort. Ju do të takoni njerëz të mrekullueshëm argëtues, që ju mbajnë në humor. Pasi kaloni mbrëmjen duke qeshur, do të frymëzoheni për të bërë një udhëtim ose për të nisur një program edukimi.

Peshqit:

Duke shkuar pas ëndrrave tuaja rrisni besimin te vetja. Në të kaluarën, shqetësoheshit se çfarë do të mendonin të tjerët për planet tuaja. Tani nuk ju intereson më për miratimin e tyre. E vetmja gjë që ka rëndësi është të bëni një jetë autentike. Ky vendim i guximshëm do të shpërblehet. Një punë e mirë do t’ju jepet. Përvoja juaj e gjerë dhe vizioni i madh ju bëjnë personin e përsosur për këtë rol. Mund të ketë shumë udhëtime kjo punë e re.