Dashi (21 Mars – 19 Prill)
Sot mund të doni që të të tregoheni shumë produktivë për të fituar shumë, por mendja juaj do tentojë qëtë zhytet në ëndrrime.

Demi (20 Prill – 20 Maj)
Do gjeni mënyra për të arritur në pika më të larta të punës suaj. Plutoni do ju mbështesë shumë kur t’i bashkohet bisedimeve tuaja më datën 15 Shtator.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)
Dëshira juaj për aksion do takohet me njerëz që duan të bëjnë rivalitet, kështu që bëni pak kompromis duke zgjedhur ato projekte që e nxjerrin më mirë në pah talentin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)
Mund të zhyteni nq nq interes tuaj të veçantë i cili ju jep një ndjesi se i përkisni një ambjenti të ckatuar, ndoshta një grupi ndërkombëtar pune.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)
Mund t’ju ofrohet një dhuratë ose një hua, duke ju dhënë mundësinë që të nxirrni në pah disa gjëra më shumë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)
Me Mërkurin dhe Neptunin që debatojnë, mund të keni dyshime mbi se çfarë pozicioni zini në jetën e një shoku apo në jetën e partnerit. Mund t’ju duhet që të ftoheni pak për të kthjelluar gjërat.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)
Do preferoni që të punoni vetëm dhe me veten sot. Mërkuri shumë shpejt do lidhet me Plutonin dhe do ju frymëzojë për një ndryshim në situatën e jetesës suaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)
Në qoftë se jeni një lider, do jetë sfiduese që të fokusoheni tek ajo gjë që keni në mendje. Pas datës 15 Shtator, do arrini të motivoni veten dhe të tjerët.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)
Mërkuri dhe Neptuni ju shtyjnë që të merrni vendime praktike bazuar në eksperiencat e shkuara, që të sigurohen se nuk do humbisni rrugën.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)
Njerëzit përreth jush mund të thithen në një sjellje të pazakontë, kështu që do ju duhet të ruani gjakftohtësinë. Sjellja juaj do dalë në pah.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)
Me Mërkurin dhe Neptunin që kryqëzojnë qëllimet, mund t’ju vijë një ide e çuditshme e cila mund të funksionojë, dhe ëndrrat tuaja mund t;ju sjellin një përgjigje shumë praktike.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)
Me Mërkurin dhe Neptunin në një situatë të pakëndshme bashkë, mund të preferoni të kaloni një ditë dukë imagjinuar ose duke e zhytur veten në një projekt krijues.

Shënim: Për ata që kanë lindur në datat kur shenjat janë në kufij me njëra-tjetrën, për të qënë të sigurt mbi shenjën e tyre, ju sugjerohet që të fusni të dhënat me datën, orën dhe vendin e lindjes në këtë program online: Birth Chart Calculator