Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik, reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive kalimtare. Era me drejtim Jugperëndim  1-14m/sek. Deti i forcës  4 me lartësi dallge 2.5 metër. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                12/19

Vendet e Ulëta                 14/24

Vendet Bregdetare        15/24.