E Premte 12 Korrik  2019

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore.
Erdo të  jetë me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijonë me rritje. Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   13/28°

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C