Dita e shtunë datë 27 Korrik  moti do të me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa mesdita sërish do të jetë me rreshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat malore të shoqëruar me stuhi dhe shkarkesa elektrike. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të  jenë pa ndryshime.