Dita e Shtunë date 06 Korrik .
Moti do të jetë diell dhe vranësira mesatare në relievet malore  ku në orët e mesditës do të pasohen nga rreshje shiu. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës 2-3 me lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë  rënie.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore 15/28°C 
Zonat e  ulëta 20/31°C
Zonat  bregdetare 19/36°C