Pas performancës në Moskë ku Era Iste ishte një nga yjet që i dhanë atmosferë Botëroritështë publikuar edhe komunikimi në mes këngëtares shqiptare dhe Will Smith.

Era Istrefi performoi krah Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Botërorit, në stadiumin “Luzhniki’’ të Moskës.

Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’ ku ka publikuar fotot më të bukura të tre artistëve që shkëlqyen në finalen e madhe, Will Smith ka falenderuar Erën.

“Ti je e bukur, me shpirt delikat. Të vlerësoj shumë. Vazhdo të buzëqeshësh”, shkruan Smith.

Ndërsa Era i përgjigjet: “Faleminderit që ekziston”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook