Një turist britanik ka rënë në prangat e policisë për vdekjen e një prostitute në Tajlandë, e cila u rrëzua nga ballkoni i katit të pestë.

“Ngjarja ka ndodhur në një hotel, ku 25-vjeçari po kryente marrëdhënie me prostitutën Wannipa Janhuanthon. Çifti po kryente “marrëdhënie seksuale të çuditshme” në ballkonin e hotelit ku ata po qëndronin“, raportojnë mediat britanike.

“Vajza u rrëzua nga ballkoni i katit të pestë dhe ndërroi jetë menjëherë. Ajo kishte pësuar dëmtime të rënda në kokë dhe fraktura të shumta”, janë shprehur dëshmitarët që kanë parë ngjarjen.

26-vjeçarja u gjet e zhveshur nga autoritetet vendase dhe kufoma u dërgua në morg për ekspertizë mjeko-ligjore.

Turisti britanik Reece Vella pranoi në polici se e kishte marrë prostitutën në dhomën e tij të hotelit, me të cilën kishte kryer marrëdhënie në dhomën e gjumit dhe më pas në ballkon para se ajo të rrëzohej. I trembur nga ngjarja, ai më pas ishte larguar dhe kishte shkuar të qëndronte në një tjetër hotel.

Policia tajlandeze në një njoftim të bërë ka thënë se: “25-vjeçari është arrestuar për veprat penale “neglizhencë duke shkaktuar vdekjen e të tjerëve”, “largim nga skena e krimit” dhe “qëndrim ilegal në vend” pasi i kishte skaduar viza”.

https://youtu.be/HNQxjFdpBC0

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook