Problemet me zorrën e trashë po bëhen gjithmonë e më shumë shqetësuese në ditët e sotme.

Kanceri i zorrës së trashë është ai që sipas statistikave, ka marrë më shumë jetë njerëzish.

Shkak për këtë bëhen ushqimet e thata që të gjithë njerëzit konsumojnë në masë në të gjithë botën.

Herë pas here, zorra e trashë duhet pastruar dhe jo të gjithë njerëzit kanë mundësi për të paguar për të bërë këtë pastrim.

Më poshtë po ju njohim me një metodë natyrale, të pasur me fibra dhe vlera ushqyese përveçse zgjidh këtë problem, ju ndihmon të humbni peshë deri në 9 kilogram në vetëm 3 javë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle fara liri

1 mollë

1 lugë gjelle fara chia

1 lugë gjelle mjaltë

1 filxhan ujë

Përgatitja:

Lajeni mollën mirë, prijeni në copa të vogla dhe largojuni farat. Vendoseni atë në një blender sëbashku me ujin dhe mjaltin.

Lëreni derisa të përftoni një përzierje homogjene. Transferojeni përzierjen në një gotë dhe më pas hidhni në të farat e chias dhe ato të lirit. Përziejini mirë në mënyrë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.

Këtë përzierje duhet ta konsumoni 1 herë në ditë për 3 javë rresht dhe efektet e saj do të jenë të mahnitshme edhe në humbjen e peshës.

Shënim: Duhet të përpiqeni të shmangni ushqimet që përmbajnë shumë sheqer ose ushqimet e përpunuara.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook