Sekretari i pergjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj.

“Sander Lleshaj ndalo provokimin ndaj protestuesve paqesor sipas urdhrave te Kryehajdutit Edi Rama. Urdhero Policine e Shtetit te zbatoje ligjin dhe te garantoje mbarevajtjen e protestes, duke larguar provokatoret qe ke futur mes nesh!”- shkruan Bardhi.