Teksa të gjitha nënat merrnin urime nga fëmijët e tyre, dhimbja e nënës së Ergi Dinit shumëfishohet.

Mimoza Dini krahas fotos me dy fëmijët e saj ka ngjallur emocione, por edhe pikëllim me vargjet e saj.

SE JAM NËNË

Mos luaj me mua
O erë e marrë
Të vrapoj në shtegun tim
S’më ndalon dot Edhe pse gjoksin e kam të çarë
Po të rrëzohem ngrihem prap..
Mos e provo të më ngrish o acar
Se akujt t’i shkrij në çast
Nuk ndalem dhe me zemër të çarë
Për Fëmijët dhe vdekjen e vras….
MIMOZA DINI

Image

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook