Mesa duket brazilianët nuk e kanë kapërdirë barazimin me Zvicrën, duke e kaluar përballajen e djeshme edhe jashtë fushës së blertë.

Siç shkruan media zvicerane ‘Uatson.ch’, në profilin futbollistit të njohur shumë tifozë brazilian kanë dërguar komente dhe mesazhe kundër Berhamit, duke e kërcënuar atë me vdekje.

“Nëse do të vish në pushime në Brazil, do të të mbysim”, shkruante një brazilian në drejtim të Behramit. Ndërkaq, një tjetër kërcënues shkruante: “Ti je në listën e zezë të Brazilit”.

Por, kishte edhe nga ata që i thoshin Behramit se “nëse ke pasur punë me Nejmarin, atëherë do kesh punë me tërë Brazilin”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook