Vera mund të konsiderohet ndryshe si sezoni i lëkurës dhe këmbëve të plasaritura.

Më poshtë do të gjeni një kurë fantastike me Aloe Vera për të eliminuar kallot në këmbë.

  • Zhytini këmbët në ujë të ngrohtë dhe i pastroni për të hequr qelizat e vdekura.
  • Pasi t’i thani me një peshqir aplikoni një shtresë të hollë të xhelit aloe vera në këmbë.
  • Vishni çorape dhe shkoni të flini
  • Në mëngjes i lani këmbët me ujë të vakët.
  • Përsëriteni këtë trajtim çdo natë për 4-5 ditë për të parë rezultate.

   Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook