Paralajmërimi i liderëve arabë ka qenë mëse i saktë, reagime të ashpra po ndodhin në Jeruzalem nga protestuesit. 

Ideja e kalimit të ambasadës amerikane në Izrael, nga Tel Avivi në Jeruzalem ka shkaktuar shumë pakënaqësi në rradhët e qytetarëve.

Sot pranë Portës së Damaskut janë mbledhur numër i madh protestuesish, kundër vendimit të presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Ka patur përleshje me forcat e sigurisë në Ramallah të Bregut Perëndimor. Vazhduan më tej dhe në qytetet Hebron, Ramallah, Nablus, Jenin dhe Betlehem. Bëhet me dije se kanë mbetur 16 të plagosur.

Demostruesit paralajmërojnë se në ditët në vijim do të reagojnë më ashpër, ku planifikohen të bëhen masive.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook