Një ngjarje e rëndë ka ndodhur afër mesnatës në mes të qytetit të Vlorës, ku disa të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin, ndërsa janë përdorur edhe thikat.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 të kësaj të mërkure, në zonën e Lungomares.

Një 21-vjeçar ka mbetur i plagosur, ndërsa në prangat e policisë ka përfunduar 17-vjeçari E.P.

Lidhur me ngjarjen hetimet janë në vijim, ndërkohë që ndaj të dyshuarit materialet iu referuan Prokurorisë së Vlorës për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Njoftimi i Policisë së Vlorës:  

Kapet autori i plagosjes së ndodhur mbrëmjen e kaluar.

Arrestohet shtetasi E. P., 17 vjeç, banues në Vlorë.

Më datë 22.08.2018, rreth orës 23:00, në zonën e Lungomares ka ndodhur një konflikt ku për pasojë është plagosur me mjet prerës një shtetas.

Shërbimet e policisë  shkuan në vendin e ngjarjes ku konstatuan se në lagjen “Pavarësia”, shtetasi E.P, ka goditur me mjet prerës “thikë” shtetasin R.S., 21 vjeç, banues n? fshatin Babicë e Madhe Vlorë, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Vlorë duke marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Nga veprimet e mirëorganizuara dhe të shpejta policore, u bë e mundur identifikimi dhe kapja në kohë e autorit në qytetin e Vlorës.

Dyshohet se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88 i K.Penal.