Para disa orëve studentët e Politeknikut hasën në një incident me rojet e fakultetit dhe policinë, ku kto të fundit penguan studentët të nxirrnin jashtë tavolina dhe karrige në shenjë proteste nga ana e tyre. 

Rreth këtij incidenti ka reaguar dhe ish-kryeministri Sali Berisha i cili krah një video të postuar në profilin e tij në Facebbok ka shkruar: 

“Ndal terrorit te narkosve me uniforme ndaj studenteve! Sb”

Ndal terrorit te narkosve me uniforme ndaj studenteve! sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 9. Januar 2019