Me siguri shumë prej nesh e kanë kaluar fëmijërinë e tyre, duke u endur nëpër errësirë për të kapur xixëllonja dhe vështruar ato me kujdes teksa i mbanim në duar.

Mund ta themi me plot gojën se një gjë e tillë ishe shumë e rrallë, po aq edhe emocionuese.

Vlen të theksohet se tanimë mund të ketë kaluar një kohë relativisht e gjatë, që kur nuk kemi parë apo kapur një xixëllonjë.

Ato janë një nga krijesat më të veçanta dhe sjellin kujtime dhe ndjesi tepër të veçanta.

Natyra gjithmonë na surprizon me atë çka ofron dhe për ju që ju kishte munguar të shihnit një krijese të tillë, në videon më poshtë shfaqet një peizazh i asaj që shkon përtej imagjinatës.

https://www.facebook.com/OfficialFantasticPlacesInTheWorld/videos/2173029656244343/

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1354″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook