Ballina Galeri FOTO/ Rinia e Shqipërisë komuniste, pamje kur Timo Flloko dhe Mevlan Shanaj...

FOTO/ Rinia e Shqipërisë komuniste, pamje kur Timo Flloko dhe Mevlan Shanaj bënin kapriço ndaj sistemit

Ulur në bordurë, krejt të çlirët, teksa njëri shok i ndez cigaren tjetrit, e mbase kjo është pamja tipike e rinisë së Shqipërisë Komuniste.

Mbase jo vetëm dy emrat e mëdhenj të kinematografisë shqiptare, guxonin të bënin edhe ndonjë kapriço ndaj sistemit.

Sidoqoftë ky është një foto-dëshmi e sjelljes trendi të viteve ’80, me protagonist aktor/regjisorin Mevlan Shanaj dhe legjendën e aktrimit tonë, Timo Flloko.

Ka qenë pikërisht Shanaj, i cili e ka ndarë këtë fotogtafi me miqtë virtualë në rrjetin social Facebook, në të cilin regiisori është mjaft aktiv.

LEXO EDHE:  Pamje të një shtetrrethimi të vërtetë, fati i kuksianëve në duart e Gjykatës së Tiranës (Video)

Dixhitura që shoqëron foton është po aq interesante “Ndoshta koha kur Timo Flloko mësonte cigaren, por sot të dy nuk jemi përdorues duhani” !

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook