Ballina Kryesore Marina Vjollca përlotet “live” në emision, dedikim per Aleksandër Lalon

Marina Vjollca përlotet “live” në emision, dedikim per Aleksandër Lalon

Emisioni  “C’est la vie” pasi ndërpreu transmetimin të dielën e kaluar pas ndarjes së papritur nga jeta të kompozitorit Aleksandër Lalo, puntata e djeshme i’u dedikua e gjitha Aleksandër Lalos.

Emisioni i mbrëmshëm ishte një natë homazhi për mjeshtrin e madh dhe këngët e mbrëmshme me artistët e spektaklit, nga e gjithë krijimtaria e tij e panumërt.

Marina doli në skenë duke e nisur spektaklin me një dedikim prekës për kompozitorin e famshëm Aleksandër Lalo.

“Është e vështirë ta mendosh që kjo mbrëmje do të zhvillohet sonte…”, tha Marina e mbytur nga emocionet.

Dhe ashtu, e përlotur, moderatorja vijoi: “Sonte e zhvillojmë këtë mbrëmje pa prezencën e të madhit Aleksandër Lalo, pa prezencën e një artisti që publiku shqiptar e ka dashur shumë. Ishim mësuar ta shihnim aty, por sonte ai na mungon shumë, i mungon plejadës së shkëlqyer të kompozitorëve, i mungon ekranit. Sidoqoftë, do të jetë prezent me krijimtarinë e shkëlqyer që na la, ai do të jetë prezent me muzikën e tij, me këngët e tij të bukura” – tha Marina.

Picture 1 of 10

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakBeyonce dhe Adele, femrat super të pasura. Ja sa fitojnë ato në vit nga muzika
Artikulli tjetërDëshirë për “asgjë”, ja si po të pengon stresi të jetosh shëndetshëm