Ballina Kryesore Marina Vjollca përlotet “live” në emision, dedikim per Aleksandër Lalon

Marina Vjollca përlotet “live” në emision, dedikim per Aleksandër Lalon

Emisioni  “C’est la vie” pasi ndërpreu transmetimin të dielën e kaluar pas ndarjes së papritur nga jeta të kompozitorit Aleksandër Lalo, puntata e djeshme i’u dedikua e gjitha Aleksandër Lalos.

Emisioni i mbrëmshëm ishte një natë homazhi për mjeshtrin e madh dhe këngët e mbrëmshme me artistët e spektaklit, nga e gjithë krijimtaria e tij e panumërt.

Marina doli në skenë duke e nisur spektaklin me një dedikim prekës për kompozitorin e famshëm Aleksandër Lalo.

“Është e vështirë ta mendosh që kjo mbrëmje do të zhvillohet sonte…”, tha Marina e mbytur nga emocionet.

Dhe ashtu, e përlotur, moderatorja vijoi: “Sonte e zhvillojmë këtë mbrëmje pa prezencën e të madhit Aleksandër Lalo, pa prezencën e një artisti që publiku shqiptar e ka dashur shumë. Ishim mësuar ta shihnim aty, por sonte ai na mungon shumë, i mungon plejadës së shkëlqyer të kompozitorëve, i mungon ekranit. Sidoqoftë, do të jetë prezent me krijimtarinë e shkëlqyer që na la, ai do të jetë prezent me muzikën e tij, me këngët e tij të bukura” – tha Marina.

Picture 1 of 10

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook