Ballina Magazine Moderatori shqiptar sulm ndaj emisionit të Alketës: Një poshtërsi!

Moderatori shqiptar sulm ndaj emisionit të Alketës: Një poshtërsi!

Moderatori Erion Kristo ka reaguar negativisht ndaj programit për fëmijë “Në kurthin e Piter Pan”, i moderuar nga Alketa Vejsiu.

Ky reagim vjen bazuar në puntatën e fundit ku vogëlushi i drejtohet Manes duke e pyetur: “Kur shkon në pub, a i mbulon femrat me lekë?”.

Kjo sipas Erionit tregon hapur se pafajshmëria e fëmijëve po keqpërdoret.

“Shfrytëzimi i fëmijëve, i inteligjencës, bukurisë dhe pafajësisë së tyre për t’u bërë fresk oligarkëve, pushtetarëve dhe njerëzve me produkte të dyshimta kulturore, është një poshtërsi që më përzien zorrët”, shkruan ai.

LEXO EDHE:  A do të bëhet Erion Veliaj baba, ja përgjigjia epike e kryebashkiakut

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook