Sot në Komisionin e Ligjeve u diskutua çështja e prokurorit të përgjithshëm dhe zgjedhja e përkohshme e pasuesit. 

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me veprimin e maxhorancës ku sipas tij komisioni i ligjeve i vendosi vulën ngjarjes historike të korrikut të vitit 2016.

Sipas Vasilit, Komisioni i Ligjeve asgjesoi 140 votat e Kuvendit dhe me këtë akt përfundimtar qeveria ka zhytur në kaos të vërtetë reformën në drejtësi.

Statusi i Vasilit në Facebook:

“Komisioni i ligjeve asgjeson 140 votat e kuvendit, qe i vune vulen reformes ne drejtesi naten e 21-22 korrikut 2016.

Reforma vdiq,rrofte reforma”.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook