Katër shtetas shqiptarë u arratisën mbrëmjen e sotme nga porti i Pireut, gjatë transferimit të tyre në burgjet e Halicarnassus, Chania.

11 të burgosur po transferoheshin me auto-burg nga Athina në Kretë, por gjatë momentit të nisjes së tragetit për në Hania, 4 të burgosur shqiptarë kanë arritur të hapin prangat dhe kanë ikur me vrap nga porti.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve ndërsa dy të tjerë janë ende në kërkim.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook