Duket se surprizat e motit këtë verë nuk kanë të ndalur. Pasi shkatërroi plazhe, pemë, mori para makina në Shqipëri, stuhia e shiut ka mbërritur edhe në Kosovë.

Mësohet se mesditën e sotme, një stuhi e fuqishme shiu ka goditur kryeqytetin e Kosovës.

Dhe siç shihet në videon e mëposhtme, kryeqyteti kosovar është përshirë nga një stuhi e frikshme që nuk ka lëshuar në tokë breshër, por copa akulli.

Raportohet se qytetarët janë shfaqur të frikësuar dhe rrugët e Prishtinës janë boshatisur brenda pak minutash.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook