[ngg_images source=”galleries” container_ids=”475″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Në Kinë ndodh e çuditshmja, metodat e stërvitjes së ushtrisë janë shumë të rënda.

Forcat e armatosura kineze zhvillojnë ushtrimet e tyre fizike dhe luftarake në ambjentet e hapura me dëborë.

Me sloganin “një stërvitje e fortë sjell për pasojë djem të fortë” shteti Kinez po aplikon ushtrime në temperatura -25 gradë celcius për ushtarakët e së ardhmes.

Mes dëbore në rajonin Changchun, në verilindje të Kinës ushtarët përplasen me njëri-tjetrin, të sforcuar dhe në kushte aspak të favorshme për organizmin. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook