Policia rrugore ka pezulluar 39 leje drejtimi gjatë kontrolleve të ushtruara në rrugët e kryeqytetit dhe në autostradën Tiranë Durrës gjatë fundjavës.

Alkooli dhe shpejtësia e lartë janë dy prej problemeve që konstatohen më shpesh, teksa një 21-vjeçar nga Korça lëvizte me 169 kilometra në orë.

Ndërkohë, janë shoqëruar në komisarit disa përdorues alkooli. Policia thotë se në Selitë u ndalu drejtuesi i mjetit shtetasi D.A, 25 vjeç, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Pas testit të alkoolit ai rezultoi me 0.72 mg/l dhe testi i dytë 0.74 mg/l. Në kryeqytet u pezulluan 21 leje drejtimi, ndërsa në autostradë 18./oranews