Ballina Kryesore Ben Blushi tregon “zakonin e keq” të ish-ministres së Arsimit: Ç’bëri në...

Ben Blushi tregon “zakonin e keq” të ish-ministres së Arsimit: Ç’bëri në burg me bodigardin

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar mjaft ashpër një ditë pasi ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, paralajmëroi se do ta padiste për shpifje. Në një postim në “Facebook” Blushi e cilëson ish-ministren “Lindita Parsimi”, ndërsa i kujton asaj bodigardin, për të cilin thotë se nuk iu nda as në burg.

Statusi në “Facebook” i Ben Blushit
ERDHI DITA PËR LINDITA
“Lindita Parsimi paska thënë, se nuk do më ndahet as në gjyq. E ka zakon. Bodigardit të vet që merrte 3 mijë euro për një vend pune nuk ju nda as në burg”

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi dhe ish-ministrja e Arsimit, janë përplasur disa herë në Kuvend, pas akuzave të deputetit për reformën në arsim. Sëfundmi Blushi i ftuar në një emision televiz duke sulmuar Ramën e akuzoi kryeministrin se “mori nëpunëset e paafta dhe i bëri ministre”, duke iu referuar jo vetëm Lindita Nikollës por edhe Ogerta Manastirliut. Për këtë arsye dje Nikolla tha se do e padiste Blushin.

“Nuk do t’i ndahem këtij shpifaraku profesionist. Blushi do marrë dënimin e merituar në gjykatë. U bë e disata herë që Ben Blushi më sulmon paturpësisht. Kam vendosur ta ndjek deri në fund në rrugë gjyqësore”, shprehej Nikolla.