Ballina Kryesore Berisha ironizon prezantimin e programit të qeverisë së re: Fjalët e Noriegës...

Berisha ironizon prezantimin e programit të qeverisë së re: Fjalët e Noriegës në parlament, nga….

Pas prezantimit të programit të qeverisë së re në Parlament nga kryeministri Rama, ka reaguar paraardhësi i tij, Sali Berisha.

Përmes një statusi të shkurtër, duke e cilësuar Ramën, “Noriega”, Berisha i quan premtimet e kreut të Qeverisë si mashtrime dhe dështime të reja.

Statusi i plotë
Fjala e Norieges ne parlament:
Nga deshtimi ne deshtim,
Nga mashtrimi ne mashtrim
Praa…
Perpara drejt mashtrimeve dhe deshtimeve te reja! sb