Ballina Kryesore Denoncimi/ Ushtari ka një kërkesë për ministren e re: Na ushqeni...

Denoncimi/ Ushtari ka një kërkesë për ministren e re: Na ushqeni të paktën sa konet tuaja…

Ish-kryeministri Berisha vijon të bëj opozitarin si dhe zërin e padëgjuar të popullit në rrjetet sociale duke shpërndarë mesazhet që i vijnë nga e gjithë Shqipëria. Mesazhi i rradhës është ai i një ushtari dixhital i cili ka një kërkesë për ministren e re të Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Ushtaraku shprehet se me 30 mijë lekë që jepte ministrja në detyrë nuk i mjaftojnë as qenve të vegjël të ‘zonjave të rënda’.

STATUSI I BERISHËS
Ushtari dixhital i shkruan ndrikull Xhaçkës: Na ushqeni të paktën sa konet tuaja?!
Bëja një kërkesë Olta Xhaçkës…Meqë u bëre ministre e Mbrojtjes, na e rrit një çik atë 30 mijë lekëshin që na jepte shoqja jote Mimi në muaj për të ngrënë, se kaq nuk i mjaftojnë as atyre qenve të vegjël që mbani ju “Zonjat e rënda”. Mos e fillo punën ters si ajo dhe aman mos le nam si Mimi me na nxjerr.