Ballina Kronike Dhunoi aktivistin e një subjekti politik, bie në pranga 37 vjeçari (Emri)

Dhunoi aktivistin e një subjekti politik, bie në pranga 37 vjeçari (Emri)

Kavaja mbahet si një nga qytetet më problematike përsa i përket zgjedhjeve të këtij viti ku janë shënuar një mori incidentesh politik me në qendër dhunën fizike.

Policia e Kavajës arrestoi një 37 vjeçar i cili mendohet të jetë personi i katërt i përfshirë në një incident dhune ndaj një aktivisti. Gazment Kazazi quhet personi i cili ka rënë në pranga ditën e sotme me vendbanim në Kavajë.

“Ky shtetas në bashkëpunim me dy shtetas të arrestuar nga Policia e Kavajës me datë 14.06.2017, kanë kanosur dhe dhunuar fizikisht shtetasin A. T., me qëllim mos të angazhohej në fushatën elektorale të një subjekti politik”-thuhet në njoftimin e policisë.