Ballina Aktualitet Fushë Krujë/ Goditet me mjete të forta një tjetër eksponent i LSI...

Fushë Krujë/ Goditet me mjete të forta një tjetër eksponent i LSI (Emri)

Teksa data e zgjedhjeve afrohet gjithmon e më shumë, duket se dhe incidentet po shtohen çdo ditë e më shumë. Incidenti rradhës vjen nga Fushë Kruja ku nga reportimet thuhet se është goditur një tjetër eksponentë i LSI.

Personi i goditur është Blerim Çela, me detyrë drejtor shkolle. Një person ka zbritur nga një fuoristrad tip ML me targa AA 048NB, ka shkuar drejt Çelës i cili ndodhej afër zyrave të LSI dhe ka goditur me levë hekuri. Çela është drejtuar menjëherë në spital ndërsa bëhet e ditur se agresorin nuk e ka identifikuar asnjë nga personat që kanë qenë prezentë.

Agim Xheka kandidat i LSI në Fushë Krujë ka bërë një kallëzim në Polici.