Ballina Kryesore Haki Çako flet “prerë” në lidhje me akuzat e LSI : “Jam...

Haki Çako flet “prerë” në lidhje me akuzat e LSI : “Jam dhe do vijoj të jem në krye të policisë”

Haki Çako, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka dhënë një përgjigje kundrejt akuzave që LSI artikuloi ndaj tij. Luan Rama, një ditë më parë në një konferencë për shtyp kërkoi shkarkim të menjëhershëm nga puna për kryepolicin Çako pas denoncimit të rasteve të dhunimit të personave që mbështesin LSI.

Çako u shpreh se është në krye të një organizate të depolitizuar dhe do vijoj të jetë për sa kohë ja këkon detyra.

“Jam në krye të detyrës dhe do vazhdoj të jem, jam duke drejtuar një organizatë të depolitizuar”, tha ai për mediat.