Ballina Kryesore Ilir Meta pas betimit nis menjëherë punën si President i Shqiptarëve, ja...

Ilir Meta pas betimit nis menjëherë punën si President i Shqiptarëve, ja kush është zyrtari i parë i huaj që do të takoj

Duket se Ilir Meta nuk ka kohë për të humbur. Ai dje u betua si Presidenti i dhjetë i Republikës së Shqipërisë ndërsa sot ka filluar punën.

Ai si Presidenti i dhjetë i Republikës së Shqipërisë mësohet se takimin e parë do ta ketë me Ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonis,ë i cili zhvillon sot një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Presidenca nëpërmjetë një deklarate ka njoftuar se takimi mes të dyve është parashikaur të zhvilloghet në orën 12:15.

LEXO EDHE:  Meta takim me kryesinë e Shoqatës së të Verbërve (Foto)

NJOFTIMI
Ju njoftojme se sot dt. 25 korrik 2017, ora 12:15 Presidenti i Republikes, Ilir Meta do te zhvilloje nje takim me Ministrin e Puneve te Jashtme te Republikes se Maqedonise, Nikola Dimitrov. (vendi: Presidence) Ju ftojme te ndiqni dhe pasqyroni kete takim.