Ballina Politike Ish-ministrja reagon me tone të ashpra: Cila ministri do mbulojë barazinë gjinore?...

Ish-ministrja reagon me tone të ashpra: Cila ministri do mbulojë barazinë gjinore? Bëni qejf dhunues

Nga një status në “Facebook”, një prej ish deputeteve të PDIU, Mesila Doda që nuk do të jetë prezente këtë vit tek Kuvendi i ri, ka dhënë reagimin e saj mbi shkrirjen e disa prej ministrive që kabineti “Rama 2” ia ka miratuar.

E revoltuar edhe nga vrasja e gjyqtares Hafizi nga bashkëshorti i saj ajo ka pyetur me të drejtë se kush do të mbulojë barazinë gjinore dhe makanizmin e referimit të dhunës në familje tashmë? 

Statusi i ish-deputetes.

Sa per kuriozitet… cila ministri do mbuloje barazinë gjinore dhe mekanizmin e referimit te dhunes ne familje???
Beni qejf dhunues… do i shkrijme te tera…