Ballina Politike Kryebashkiaku i LSI-së kapet “mat” në fushatën elektorale, ja çfarë ka bërë

Kryebashkiaku i LSI-së kapet “mat” në fushatën elektorale, ja çfarë ka bërë

Kryetari Bashkisë së Beratit, Petrit Sinaj mesa duket nuk e ka llogaritur mirë fuqinë dhe efektin e internetit kur ka bërë një gafë në “Facebook” teksa ka postuar një foto nga fushata elektorale që ka zhvilluar me disa punonjëse të bashkisë pa ditur bindjet e tyre politike. Ky postim mund t’i kushtojë Sinajt dhe mund të prekë edhe imazhin e LSI që këtë herë garon e vetme në zgjedhjet e 25 Qershorit.

Këtë vit fushata në institucione shtetërore dhe përdorimi ose detyrimi i punonjësve të institucioneve që të marrin pjesë në një fushatë si pasojë kërcënimi apo detyrimi dënohet me ligj por mesaduket ky ligj po thyhet shpesh dhe jo vetëm nga LSI por edhe partitë e tjera që i vendosin ligjet por në fund asnjëra nuk i respekton sepse në Shqipëri rregullat janë bërë për tu thyer…