Ballina Politike Kryeministri hedh poshtë shkrimin e shtypit grek: S’jam me pushime në Greqi,...

Kryeministri hedh poshtë shkrimin e shtypit grek: S’jam me pushime në Greqi, i bëj vetëm në Shqipëri

Pasi shtypi grek shkroi se Kryeministri i vendit tonë Edi Rama po relaksohet në brigjet e shtetit fqinj bashkë me bashkëshorten e tij në Parga ka ardhur edhe reagimi i tij ndaj këtij lajmi të rremë.

Nga një status në “Facebook” Rama bëri të qartë se nuk është me pushime dhe se kur të jetë momenti për të pushuar do të pushojë vetëm në vendin e tij. Ajo çfarë goditi nga statusi i tij ishte edhe pika e fundit ke statusi i tij, që do të jetë rregull për ministrat që të pushojnë në Shqipëri dhe jo jashtë. A është i vërtetë ky rregull? Mbetet për tu parë.

LEXO EDHE:  Deklarata e bujshme e juristes së 'La Sapienza-s' : "Do doja të isha nusja e Bashës, sepse...

Statusi i Ramës në Facebook.

“Mediat greke thonë jam me pushime në Greqi?1.S’jam me pushime 2.Pushimet i bëj vetëm në Shqipëri 3. Ky do jetë rregull edhe për ministrat✌️?”